FANDOM


Tournée Zwycięzców − zwyczaj polegający na objeżdżaniu przez tegorocznego zwycięzce Igrzysk całego Panem. Rozpoczyna się w dystryktach w kolejności od Dwunastego do Pierwszego (dystrykt zwycięzcy na końcu) kończąc przyjęciem w  Kapitolu. Trybut wygłasza przemowę na temat poległych z danego dystryktu i Igrzysk.

Tournée Katniss Everdeen i Peety Mellarka Edytuj

Dystrykt 11 Edytuj

Effie od razu była niezadowolona, gdyż przywieziono ich ciężarówką i według niej wyglądalła jak więźniarka. Peeta wygłosił przemówienie, które sam wcześniej przygotował (według filmu napisała je Effie), oraz przekazał rodzinom poległych Rue i Thresha swój comiesięczny dochód. Gdy już wracali do Pałacu Sprawiedliwości, Katniss zdecydowała, że powie coś o trybutach. Wtedy nieznajomy staruszek okazał jej szacunek i zagwizdał melodię z areny, co było wyrazem buntu − wywołał zamieszki w całym dystrykcie. Kiedy Katniss zawróciła zabrać pozostawione kwiaty, zobaczyła jak go rozstrzelano.

Kapitol Edytuj

W Kapitolu tournee obchodzi się bardzo hucznie. Przyjęcie zostało zorganizowane w sali bankietowej w posiadłości prezydenta Snowa, a stoły aż uginały się od nadmiaru jedzenia. Aby spróbować wszystkich potraw, mieszkańcy pili napój prowokujący u nich wymioty.

Przyjęcie zorganizowane w sali bankietowej posiadłości prezydenta Snowa nie ma sobie równych. Sięgający trzynastu metrów sufit przeobrażono w nocne niebo, a gwiazdy wyglądają dokładnie tak jak u nas w domu. Podejrzewam, że identycznie prezentuje się nad Kapitolem, ale nie mogę tego potwierdzić, bo miasto jest zbyt rozświetlone, aby można było prowadzić takie obserwacje. Mniej więcej w połowie drogi między sklepieniem, a posadzką unosi się orkiestra. Wygląda to tak, jakby muzycy płnęli na biaych chmurach, nie widzę co ich podtrzymuje w powietrzu. W miejsce tradycyjnych zastawionych stołów pojawiły się niezliczone miękkie kanapy i fotele − część ustawiono wokół kominków, inne obok pachnących kwietników lub stawów wypełmionych egzotycznymi rybami, dzięki czemu ludzie mogą bez problemu jeść pić i robić co tylko zechcą. Pośrodku sali znajduje się spory parkiet, na którym odbywają się tańce i występy, a w przerwach między jednym a drugim spotykają się ekstrawagancko ubrani goście.

—Katniss, W Pierścieniu Ognia

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.