Igrzyska Śmierci Wiki
Advertisement

Tylko tym razem pozwalam ci odejść. Z powodu dziewczynki. Ty i ja jesteśmy teraz kwita. Nic ci nie jestem winien. Rozumiesz?

—Thresh do Katniss, Igrzyska Śmierci

Thresh — trybut podczas 74. Głodowych Igrzysk z Dystryktu Jedenastego. Silny, zaradny, stanowiący poważne zagrożenie.

Biografia[]

74. Igrzyska Głodowe[]

Parada Trybutów[]

Thresh i Rue

Podczas Parady Trybutów Thresh był przebrany za rolnika, co reprezentowało specjalizację jego dystryktu. Miał na sobie w prostą, białą koszulę i dżinsowy kombinezon, a na głowie nosił srebrny wieniec.

Trening[]

Tresh był silny i masywny, dlatego zawodowcy chcieli się z nim sprzymierzyć, jednak im odmówił. Niewiele wiadomo co robił podczas treningu, ale w filmie uśmiecha się po kradzieży noża Cato przez Rue, który obwiniał o to Jasona.

Wywiad[]

W czasie wywiadu Caesar Flickerman próbował poprowadzić przyjacielską rozmowę z Threshem, ale on odpowiadał na "tak", "nie" lub milczał.

Igrzyska[]

Dostał się do Rogu Obfitości jako jeden z pierwszych, skąd zabrał butelkę na wodę, plecak i zakrzywiony miecz. Zabił Chłopaka z Dystryktu Siódmego, przez podcięcie mu gardła i uciekł do lasu.

Thresh odnalazł pole pszenicy, wykorzystując je jako schronienie.

Uczta[]

Thresh zabija Clove

Thresh słyszał jak Clove wyszydzała śmierć Rue i był wściekły, podnosząc ją z Katniss i oskarżył o zabicie dziewczynki. Nie wierzy jednak w jej zapewnienia, że nic jej nie zrobiła i w książce rozbija kamień wielkości bochenka chleba o jej skroń.

W filmie rzuca nią o Róg Obfitości parę razy, co powoduje pękniecie czaszki i Clove umiera chwilę później.

Thresh wypytuje Katniss o Rue i dowiaduje się, że zabił ją Marvel. Daruje jej życie z powodu sojuszu z dziewczynką i oprócz swojego, zabiera też plecak Cato, przez co ten postanawia ruszyć za nim.

Śmierć[]

Thresh portrait.jpg

Katniss nie widziała śmierci Thresha, więc nigdy nie będziemy pewni, kto(lub co) tak naprawdę za tym stał. Być może zmieszańce pojawiły się po raz pierwszy w polach pszenicy, gdzie chował się Jedenasty. Chłopak nie zdążył uciec przed licznymi stworami gubiąc się w polu.

Ewentualnie zamordował go Caton z Drugiego Dystryktu. Jest to jednak mało prawdopodobne biorąc pod uwagę, że Dwójka czekał na Katniss i Peetę przy Rogu Obfitości.

Na nocnym niebie twarz chłopaka pojawiła się bardzo szybko i niespodziewanie. Prawdopodobnie zginął szybko.

Zmiech[]

Katniss opisała zmieszańca Thresha jako największego ze wszystkich. Jego potężne, tylne łapy pozwalały mu skakać wyżej niż inne mutanty. Zmiech został zabity przez Katniss, kiedy rzucał się na Róg.

Taktyka[]

Thresh zajmował jeden z sektorów areny i rzadko opuszczał swoje granice. Postanowił zostać w polu pszenicy, wysokiej do ramion, ponieważ było to dobre schronienie i źródło żywności. Uznawał to miejsce za bezpieczne, ponieważ przypominało mu pola Dystryktu Jedenastego.

W Pierścieniu Ognia[]

Kiedy Katniss przyjechała do Dystryktu Jedenastego podczas Tournee i zauważyła, że w rodzinie Thresha była tylko starsza pani i wysoka, masywna kobieta. Starszą panią Katniss uznała za jego babcię, a wysoką kobietę za siostrę.

Relacje[]

Rue[]

Ten jeden raz dwunastka . Za Rue.

—Thresh do Katniss o Rue, Igrzyska Śmierci

Thresh lubił Rue i zlitował się nad nią, ponieważ była młoda. Troszczył się o nią i był smutny oraz wściekły kiedy dowiedział się o jej śmierci. Zabił Clove z zemsty, będąc przekonanym, że to ona doprowadziła do jej śmierci.

Katniss Everdeen[]

Lepiej uciekaj, dziewczyno z ogniem.

—Thresh do Katniss

Po śmierci Clove Thresh wypytywał Katniss o Rue. Był wzruszony tym, że zadbała o dziewczynkę i starała się ją chronić przed innymi trybutami, dzięki czemu zlitował się nad nią.

Po jego śmierci Katniss była nieco tym zasmucona, ponieważ jeśli ona i Peeta by nie wygrali, chciała, by triumfatorem został on.

Wygląd[]

Thresh miał ciemną skórę i krótko przycięte włosy. Został opisany jako najwyższy i najbardziej umięśniony trybut. Katniss zauważyła, że Thresh na arenie wyglądał na lepiej odżywionego niż przed igrzyskami.

Charakter[]

Thresh okazał miłosierdzie Katniss kiedy spotkali się na arenie, nawet w czasie gdy miał nad nią przewagę, kiedy dowiedział się, że miała sojusz z Rue. Próbując ją pomścić wykazał również dobroć, która w tym przypadku była ukierunkowana w stronę niewinnej dwunastoletniej dziewczynki. Inny aspekt osobowości Thresha to mściwość.

Był również indywidualistą − odrzucił sojusz z zawodowcami, by na arenie działać sam.

Ciekawostki[]

  • On, tak samo jak Marvel byli jedynymi nazwanymi trybutami z poprzednich igrzysk w W Pierścieniu Ognia.
  • Jego szanse na wygraną zmieniały się z 10-1 na 11-1.

Galeria[]

Advertisement