FANDOM


Propagity − krótkie filmy propagandowo−agitacyjne, mające zagrzewać obywateli Panem do walki z Kapitolem. Ich pomysłodawcą był Plutarch Heavensbee.

WykonanieEdytuj

Filmy nagrywała wyznaczona do tego ekipa Cressidy: kamerzyści Pollux i Castor. Materiały przycinał Messalla.
Na ekranie występowali zwycięzcy igrzysk: Katniss, Finnick a także przyjaciele oraz rebelianci z Trzynastki. Dzięki Beeteemu udało się przeprowadzić Atak antenowy i nadawać spoty we wszystkich dystryktach, a także w stolicy.

Powstałe propagityEdytuj

1. Jeśli spłoniemy, ty spalisz się z nami
Propagita zrealizowana jako pierwsza. Było to przemówienie wściekłej Katniss, po tym jak poduszkowce Drugiego Dystryktu na polecenie Kapitolu zbombardowały prowizoryczny szpital w Ósemce.

2. Wiecie, kim oni są i do czego są zdolni
Propagita stworzona na bazie tego samego materiału, co w przypadku Jeśli spłoniemy..., jednak w tym spocie na pierwszym planie znalazło się okrucieństwo Snowa, który nakazał bombardowanie bezbronnych umierających rebeliantów.

3. Ogień się rozprzestrzenia
Zmontowane zdjęcia z akcji Katniss w Ósemce, pokazujące siłę Kosogłosa i rebeliantów.

4. seria Nie zapomnimy
W Trzynastce stworzono kilka takich filmów, w których narratorem był Finnick. Miały one na celu przypominanie sylwetek zmarłych trybutów, m.in. Rue, Mags Fernley.

5. Drzewo wisielców
Propagita pokazywała Katniss śpiewającą Polluxowi Drzewo Wisielców nieopodal domku w lesie, w którym dziewczyna spędzała czas ze swoim ojcem.

6. wspomnienia Katniss i Gale'a
W doszczętnie zniszczonym Dwunastym Dystrykcie Katniss i Gale dzielili się wspomnieniami na temat swojego życia sprzed igrzysk. W materiale ukazana była półka skalna, domy (w tym dom Peety, do którego kierowany był film) oraz plac przed Pałacem Sprawiedliwości, gdzie Gale opowiadał o tym, jak został biczowany.

7. historia relacji Peety i Katniss
Aby odwrócić uwagę Kapitolu na czas akcji ratunkowej Peety, zrealizowano propagitę na temat początków znajomości jego i Katniss. Dziewczyna opowiedziała o ich pierwszym spotkaniu, a także wspomniała, że państwo jest kruche.

8. Sekrety
Pomysłodawcą propagity był Finnick, który ujawnił przed kamerą wiele pikantnych szczegółów z życia prezydenta Snowa. Wyjawił m.in., że sprzedawał on ciało zwycięzcy igrzysk, a do władzy dostał się przy pomocy trucizny. By nie wzbudzać podejrzeń, prezydent także przyjmował zanieczyszczone napoje, jednak w przeciwieństwie do swych ofiar był odtruwany. Ponieważ niegdyś proces ten odbył się za późno, Snow posiadał liczne wrzody w jamie ustnej, które nieustannie krwawiły.

9. Wesele Annie i Finnicka. Propagita miała pokazać władzom, że rebelianci nie poddają się i pomimo trwającej wojny, cieszą się życiem.

10. Przemówienie Katniss w Dwójce. Nagrane, kiedy Katniss starała się przekonać żołnierza z Dwójki, by ten nie strzelał do niej.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.