FANDOM


Mroczne Dni − zbuntowanie się dystryktów przeciwko Kapitolowi. Od tego czasu organizowane są Igrzyska Głodowe, które mają przypominać dystryktom jaki błąd popełniły, buntując się. Tylko Dystrykt Drugi pozostał mu wierny, za co został nagrodzony szkoleniem dzieci do igrzysk. Wtedy Dystrykt Trzynasty został rzekomo zmieciony z powierzchni ziemi.

Dystrykt 13 Edytuj

Kosogłosie okazuje się, że dystrykt nigdy nie został zniszczony w czasie Mrocznych Dni, ale przeniósł się pod ziemię. Trzynastka stała się w pełni niezależna od Kapitolu i odizolowana od reszty Panem. Zaczeła opracowywać i produkować nowe rodzaje broni.

Po I Rebelii i rzekomego zniszczenia miasta, Kapitol stwierdził, że jego podstawowym przemysłem było wydobycie grafitu, nie wspominając o wytwarzaniu energii jądrowej i przerabianiu jej na broń. Mimo prób Kapitolu mających na celu ukrycie istnienia życia w Trzynastce, w niektórych dystryktach ludzie uważają, że jest to kłamstwo. Powodem jest film często pokazywany w telewizji, ukazujący dymiące resztki dystryktu. Za każdym razem − choć nagrania teoretycznie nadawane są na żywo − pod sam koniec można zauważyć mignięcie skrzydła Kosogłosa. Zawsze w tej samej chwili i w tym samym miejscu. Dla wielu Trzynastka ma być rajem; ucieczką przed totalitaryzmem Panem.

Dystrykt 2 Edytuj

Jako jedyny podczas mrocznych dni nie zbuntował się, w nagrodę otrzymał lepsze warunki życia i przygotowywanie dzieci w wieku od 12 do 18 lat do wzięcia udziału w Głodowych Igrzyskach. Początkowo specjalizował się tylko w górnictwie i cięciu kamienia, później był miejscem, gdzie trenowano Strażników Pokoju i produkowano broń.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.