Igrzyska Śmierci Wiki
Advertisement

Mags Flanagan − zwyciężczyni 11. Głodowych Igrzysk, trybutka III Ćwierćwiecza Poskromienia. Pochodziła z Dystryktu Czwartego.

Biografia[]

11. Głodowe Igrzyska[]

Mags została wylosowana do 11.Głodowych Igrzysk, które wygrała. Miała 16 lat.

65. Głodowe Igrzyska[]

Została mentorką Finnicka Odaira i nieznanej dziewczyny.

III Ćwierćwiecze Poskromienia[]

Magszaannie.gif

Podczas dożynek wylosowana zostaje Annie Cresta, która zupełnie oszalała podczas poprzedniego pobytu na arenie. Postanawia się poświęcić i zgłasza się na ochotniczkę. Na arenie zawiera sojusz z Katniss Everdeen, Peetą Mellarkiem i Finnickiem Odairem. Chociaż ciężko jest jej poruszać się o własnych siłach, robi co może, żeby pomóc drużynie. Jej trawiaste naczynia i haczyki okazują się bardzo użyteczne. Staruszka ginie poprzez zatrucie szkodliwymi oparami mgły na arenie i zostaje opłakana przez Finnicka, dla którego była ważna.

Śmierć[]

Finnick postanowił nieść Peetę, aby ten przeżył. Katniss wzięła Mags, lecz nie dała rady unieść jej ciężaru, więc staruszka poświęciła się dla nich i weszła w trującą mgłę, ratując tym samym życie jej sojusznikom. Zginęła w potwornych spazmach.

Wygląd[]

Mags w czasach młodości.

Mags była siwą, kulejącą staruszką. Miała 80 lat i poruszała się o lasce. Niewiele wiadomo o jej osobowości, ale wydaje się być przyjacielska. Bełkotała z regionalnym akcentem, przez co dość trudno było się z nią porozumieć.

W czasach młodości Mags miała kasztanowe, kręcone włosy za ramiona.

Mags potrafiła wykonywać haczyki na ryby  (jak opisywała to Katniss), a także naczynia z trawy, co przez pewien czas ułatwia bohaterom podczas Ćwierćwiecza Poskromienia.

Ciekawostki[]

  • Mags i Woof byli najstarszymi uczestnikami 75. Igrzysk Głodowych.

Galeria[]

Advertisement