FANDOM


Lynn Cohen, a właściwie Lynn Harriette Kay − amerykańska aktorka, wcieliła się w rolę Mags w filmie Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia .

BiografiaEdytuj

Uczęszczała na zajęcia aktorskie do Michael Howard Studios w Nowym Jorku.

KarieraEdytuj

Na ekranie zadebiutowała rolą trzecioplanową w produkcji Bez śladu, a następnie wystąpiła gościnnie w serialu Złote lata. Pracowała także w teatrze, na Broadwayu zadebiutowała w 1989 roku w sztuce Orpheus Descending Tennessee Williamsa, a w 1997 roku pojawiła się tam w Iwanowie Antoniego Czechowa. Swój pierwszy poważny angaż w branży rozrywkowej otrzymała w 1997 roku, gdy zagrała w nominowanym do Złotego Globu filmie, Tajemnica morderstwa na Manhattanie. W przeciągu kilku lat partnerowała takim sławom jak: Woody Allen, Robin Williams, Julianne Moore czy Stanley Tucci. W 2000 roku dołączyła do obsady serialu Seks w wielkim mieście. Wcieliła się w postać Magdy i pojawiała się gościnnie do 2004 roku. Aktorka ma na swoim koncie wiele występów, jednak największą sławę zyskała w 2013 roku, gdy zastąpiła Melissę Leo w ekranizacji popularnej książki, zatytułowanej W Pierścieniu Ognia. Lynn w jednym z wywiadów powiedziała, że o Mags dowiedziała się przez przyjaciela, który namawiał ją, aby wzięła udział w castingu do tej roli. Aktorkę jednak przekonała jej wnuczka, która nakłoniła ją, by skontaktowała się ze swoim agentem. Wkrótce potem wystąpiła w filmie The Cobbler, a następnie rozpoczęła pracę na planie produkcji Omphalos

Życie prywatneEdytuj

W 1957 roku wyszła za Gilberta L. Frazena, który zmarł w 1960. Cztery lata później poślubiła Ronalda T. Cohena, z którym ma jedno dziecko.

Linki zewnętrzneEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.