Igrzyska Śmierci Wiki
Advertisement

Osobiście staram się zawsze przekuwać emocje na pracę, bo w ten sposób nie krzywdzę nikogo, oprócz siebie.

—Cinna do Katniss, W Pierścieniu Ognia

Cinna − osobisty stylista Katniss Everdeen podczas 74. i 75. Igrzysk Głodowych.

Cinna zajmował się tworzeniem strojów, w których Katniss występowała publicznie. Ubrania przez niego zaprojektowane nosiła między innymi na Paradzie Trybutów, w wywiadach, po zakończeniu Igrzysk, a także podczas Tournée Zwycięzców. Zaprojektował on też suknie na ślub z Peetą. Pierwszym strojem jaki dla niej stworzył był płonący syntetycznym ogniem kostium na Paradę.

Biografia[]

Niewiele wiadomo o początkach Cinny jako stylisty. Jego rola jako podwójnego agenta sugeruje, że był zaufanym członkiem Dystryktu Trzynastego, który starał się obalić Kapitol.

Igrzyska Śmierci[]

Cinna podczas Parady trybutów Igrzyska Śmierci.jpg

74. edycja igrzysk to pierwszy rok Cinny jako stylisty. Podobnie jak większość nowicjuszy, miał zostać przydzielony do gorszego dystryktu jakim typu Dwunastki, o który sam poprosił. Podczas Parady Trybutów przygotował dla Katniss czarny kostium, taki sam jaki nosił Peeta. Chcąc by ją zapamiętano, nałożył jej lekki makijaż i podpalił ich peleryny. Zachęcił ich także, by złapali się za ręce, żeby wzmocnili swoją więź. Zadziwił publikę dzięki zapierającej dech w piersiach stylizacji, tym samym wykreował Katniss na Igrającą z ogniem (ang. Girl on fire). Podczas przygotowania do wywiadu podpowiedział Katniss, by była po prostu sobą.

640px-Cinnahaymitchpeeta.jpg

W czasie wywiadu z Caesarem, przy obrocie, sukienka Katniss wydawała się płonąć, dzięki czemu była niezapomniana i nie do odparcia. Przed wyjściem na arenę, Cinna pomógł Katniss włożyć kurtkę i próbował ją pocieszyć. Przypiął jej broszkę z kosogłosem i powiedział, że gdyby mógł, stawiałby na nią.

Po wspólnym zwycięstwie Katniss i Peety, stylista przygotował ją do wywiadu. Ubrał ją w jasnożółtą sukienkę i upiększył lekkim makijażem, wiedząc, że ma wyglądać dziewczęco, delikatnie i niewinnie, tak, aby wściekłość Kapitolu zmalała. Pożegnał się z obojgiem trybutów przed ich powrotem do Dwunastki.

W Pierścieniu Ognia[]

Spotkanie Cinny i Katniss podczas Tournee Zwycięzców.

Cinna utrzymywał relacje z Katniss telefonicznie. Ponieważ musiała mieć hobby, a nie wiedziała co wybrać,  zaproponował jej, aby wybrała projektowanie ubrań, dzięki czemu będą mieli ze sobą kontakt.

Mężczyzna projektował wszystkie jej stroje podczas Tournee i suknie ślubne. Gdy okazało się, że podczas Ćwierćwiecza zwycięzcy wracają na arenę, wraz z Portią godzinami wpatrywał się w ogień, by Katniss i Peeta mieli ponownie wielkie wejście; jej suknia biła żarem spalającego się węgla. Nałożył jej ostry makijaż i poinstruował ją, aby nie machała; była znudzona i obojętna, jakby to było poniżej ich godności.

Nie miał szansy zaprojektowania stroju na wywiad, gdyż prezydent Snow uparł się, by Katniss nosiła suknię ślubną, którą opisała jako ciężką. W czasie obrotów strój z białego jedwabiu został pochłonięty przez ogień, a gdy płomienie doszczętnie go spaliły, ukazała się inna suknia, stworzona według tego samego projektu. Kreacja była czarna jak węgiel i pokryta piórami tego samego koloru, wyjątkiem były białe plamy na rękawach, które do złudzenia przypominały skrzydła. Katniss obawiała się o jego bezpieczeństwo, ponieważ Snow mógł nie być z tego zadowolony.

Cinna przypinający Katniss broszkę przed areną

Przed arenę Cinna zapiął Katniss broszkę z kosogłosem. Po pożegnaniu został skatowany przez Strażników Pokoju i został zamordowany podczas przesłuchania.

Kosogłos[]

Cinna zaprojektował dla Katniss mundur, rysując go w tajemnicy kilka tygodni przed 75. Głodowymi Igrzyskami, wiedząc, że rozpoczyna się rebelia. Jego ostatnia wiadomość dla Katniss była w szkicowniku, a brzmiała, że nadal na nią stawia. Katnis uświadomiła sobie, że Cinna był rebeliantem i chce, żeby to ona była symbolem. Strój Kosogłosa był dopracowany w najmniejszych szczegółach; miał kieszonkę, w której znajdowała się fiolka z trucizną. Dziewczyna mogła wyjąć ją zębami.

Relacje[]

Cinna był przyjacielem Katniss. Dogadywali się już od początku i Katniss bardzo poruszyła jego śmierć...

Katniss[]

Cinna od początku lubił Katniss z wzajemnością. Chciał zostać jej stylistą od chwili, gdy zobaczył jak zgłasza się na trybuta za swoją siostrę. To on zawsze tworzył dla niej cudowne i oszałamiające kostiumy. Wykreował ją na dziewczynę igrającą z ogniem. Sam jako stylista nie mógł obstawiać, ale zawsze mówił, że gdyby mógł, to postawiłby na Katniss. Mocno wierzył w jej zwycięstwo. Podczas wywiadu w czasie 75. Igrzysk, przemienił Katniss w Kosogłosa, ptaka, który widniał na broszce od Madge i stał się symbolem rebelii. Tym samym naraził się władzy, w wyniku czego zginął

Portia[]

Prawdopodobnie się lubili, razem projektowali stroje dla trybutów, na temat których prowadzili długie rozmowy.

Ciekawostki[]

  • Był ostatnią osobą, którą Katniss widziała za każdym razem, gdy wychodziła na arenę. 

Galeria[]