Igrzyska Śmierci Wiki
Advertisement

Annie Cresta-Odair − zwyciężczyni 70 Głodowych Igrzysk i niedoszła trybutka III Ćwierćwiecza Poskromienia. Żona Finnicka Odaira i matka ich dziecka.


Biografia[]

70.  Głodowe Igrzyska[]

Annie była świadkiem ścięcia głowy jej dystryktowego partnera, co doprowadziło ją do obłędu. Radziła sobie z problemami poprzez zamykanie oczu i zatykanie uszu, czy śmianie się wtedy, kiedy było to niekonieczne. Chowała się do końca igrzysk, aż trzęsienie ziemi rozbiło tamę i woda zalała całą arenę. Jako dziewczyna z Dystryktu Czwartego, w którym króluje rybołówstwo, Annie była najlepszą pływaczką ze wszystkich zawodników − tylko dlatego przeżyła. Od tamtego czasu określano ją jako "psychicznie niestabilną". Tylko Finnick Odair, jej prawdziwa miłość, zwycięzca 65 Głodowych Igrzysk, mógł ją uspokoić. 

W Pierścieniu Ognia[]

Annie&Mags.png

Annie została wylosowana do 75 Głodowych Igrzysk, lecz na jej miejsce zgłosiła się Mags. Bardzo ją to wzruszyło.

W czasie ataku głoskułek Finnick usłyszał krzyki Annie, jednak, jak się później okazało, wrzaski te zostały utworzone w Kapitolu.

Kosogłos[]

Ślub Finnicka i Annie.

Annie zostaje aresztowana przez Kapitol i torturowana.  Po odbiciu przez grupę rebeliantów, trafia do Dystryktu Trzynastego, gdzie później bierze ślub z Finnickiem w stylu Dystryktu Czwartego. Suknia ślubna kobiety była pożyczona od Katniss Everdeen, która nosiła ją podczas Tourne Zwycięzców w Dystrykcie Piątym.

Ukochany Annie, Finnick, ginie, a po zabiciu prezydenta Snowa dziewczyna wraca do swojego domu w Czwórce, gdzie rodzi jego syna. Wysyła Katniss zdjęcie, które ta umieszcza w swojej książce.

Relacje[]

Finnick Odair[]

Annie z synkiem.

Finnick był mentorem Annie i zrobił wszystko, aby utrzymać ją przy życiu. Podczas wywiadu z Caesarem Flickermanem Finnick wyrecytował wiersz dla Annie (swojej prawdziwej miłości), ale prawie każda kobieta na widowni była przekonana, że chodzi o nią.

W Kosogłosie Finnick stale martwi się o Annie i nie może skupić się na czymkolwiek innym. By znaleźć sobie zajęcie i oderwać myśli od ukochanej, zaczyna wiązać węzły i zabiera je ze sobą gdziekolwiek idzie. Kiedy rebelianci ją odbili, rzucają się sobie w ramiona.

Następnie biorą ślub zgodnie z tradycjami Czwartego Dystryktu i spędzają wspólnie wiele wspaniałych chwil. Pod koniec Kosogłosa dowiadujemy się, że Annie urodziła syna Finnicka, którego ten nie miał jednak okazji zobaczyć przez swą bohaterską śmierć w kanałach Kapitolu.

Mags[]

Annie i Mags znały się dobrze, ponieważ kobieta była mentorką Finnicka. Mags, po tym jak Annie wybuchnęła płaczem, zgłosiła się za nią na trybuta. Staruszka wiedziała bowiem, że jest już stara i jej życie powoli dobiega końca, dlatego też poświęciła się dla młodej wówczas Annie.

Wygląd[]

Annie to piękna, młoda kobieta z rudymi włosami i zielonymi oczami.

Charakter[]

Annie z powodu doświadczeń w Głodowych Igrzyskach cierpi na zespół stresu pourazowego. Kiedy się boi, ale też czasem bez powodu, zakrywa uszy rękami "odcinając się od świata". Katniss mówiła, że Annie ma bardzo "nieobecny wzrok" i przywołać ją do rzeczywistości potrafił tylko Finnick. 

Chociaż ma problemy psychiczne, jest życzliwa i wyrozumiała.

Advertisement