FANDOM


Łuk Kosogłosa − broń zaprojektowana przez Beetee'ego, stworzona dla Katniss Everdeen w roli Kosogłosa. Łuk pasuje do stroju Kosogłosa zaprojektowanego przez Cinnę.

Budowa Edytuj

Łuk Edytuj

Ma prosty, klasyczny wygląd i jest czarny. Mimo banalnego wyglądu jest "przyjacielem" Katniss, gdyż jest jej posłuszny − włącza się tylko na dźwięk jej głosu i rozumie podstawowe komendy takie jak dobranoc, która wyłącza jego funkcje bojowe.

StrzałyEdytuj

Strzalykatniss

Białe - zwykłe, żółte - zapalające, czerwone - wybuchowe.

Strzały dzielą się na trzy rodzaje:
  • zwykłe (oznaczone kolorem białym)
  • zapalające (żółte)
  • wybuchające (czerwone)

Strzały zostały wielokrotnie używane m.in. podczas bombardowania szpitala w Dystrykcie Ósmym, czy podczas misji Drużyny Gwiazd, zwanych przez Katniss 76 Głodowymi Igrzyskami.

Historia Edytuj

Kosogłos Edytuj

Gdy Katniss została uratowana podczas III Ćwierćwiecza poskromienia, dowiedziała się o istnieniu grupy rebeliantów i fakcie, iż to ona ma stanąć na ich czele jako Kogosłos. Została wyposażona w strój Cinny, upodabniający ją do ptaka, oraz elegancji, wielofunkcyjny łuk, stworzony przez Beetee'ego. Dziewczyna wraz ze swoim przyjacielem Gale'em przetestowali łuk w zbrojowni Dystryktu Trzynastego.

Łuk towarzyszył Katniss przez całą Rebelię i był jej podstawową bronią. Po zakończeniu wojny i powrocie dziewczyny do rodzinnego dystryktu, łuk pozostał w Trzynastce, zaś Katniss powróciła do broni swego ojca.

Ofiary Edytuj

Łuk wielokrotnie umożliwił Katniss eliminację wrogów. Podczas ataku na szpital w Dystrykcie Ósmym, Katniss uszkodziła i zestrzeliła poduszkowiec Kapitolu. W czasie oblężenia Orzecha w Dystrykcie Drugim, broń zabiła wielu Strażników Pokoju. W trakcie misji Drużyny 451, Katniss broniła się przed jaszczurowatymi zmiechami, a po wyjściu z podziemi zastrzeliła Kapitolinkę w jej własnym mieszkaniu. Na koniec wojny ostatnią, symboliczną strzałą miała zabić prezydenta Snowa, jednak pod wpływem emocji skierowała łuk w inną stronę i zabiła prezydent Coin.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.